TURK Finansman A.Ş. Genel Müdürü Semra Demircioğlu, 2022 yılı değerlendirmeleri ve 2023 yılı beklentilerine dair görüşleri ile Fintechtime Ocak & Şubat 2023 sayısına değer kattı.

Dünyada hızla büyüyen ve büyük bir akım haline gelen “Şimdi Al, Sonra Öde” modelini Türkiye’ye taşıyan marka olarak, 2022 yılında lansmanımızı gerçekleştirdik. Ünlü oyuncu Rojda Demirer’in başrolde olduğu reklam serimiz beğeniyle karşılanırken, kullanıcılarımız Kredim’in hayatı kolaylaştıran özelliklerine yoğun ilgi gösterdi.

Kredim’i, kullanıcıların davranışlarını analiz ederek geliştirdik. Türkiye’nin dinamiklerini ve kullanıcı alışkanlıklarını değerlendirip, kredili alışveriş işlemini bir üst seviyeye taşıdık. Kullanıcılara hayallerini ertelemeden alışveriş yapabilmeleri için fırsatlar sunduk. Kullanıcılar, 3 dakikadan kısa bir sürede Kredim hesabı oluşturup; finansmana erişim sağlayabiliyor. Esnek, kolay ve hızlı alışveriş kredisi imkânını, finansal ekosisteme dâhil olmayan kullanıcılara da tanıyoruz. Kredim, yapay zekâ tabanlı güçlü bir skorlama yapısına sahip. Bu skorlama yapısı ile kullanıcıların tek bir kaynak yerine birçok kaynaktan değerlendirilmesini sağlayıp, en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz. “Kişiye Özel Skorlama” özelliğimizle farklı sektörlerde geçerli olan kredi limitlerini ve kampanyaları öğrenme fırsatı sunuyoruz.

Kredim markamızla, nakit gerektirmeyen alışveriş dönemini bir üst seviyeye çıkardık. Türkiye’de ilk kez başlattığımız QR kod ile kredili alışveriş sayesinde kullanıcılarımızın, online alışverişin yanı sıra fiziki mağazalardan da alışveriş yapmalarına olanak sağlıyoruz. Geri ödeme seçeneklerini kredi kartlarına kıyasla daha geniş bir yelpazede sunuyoruz. “Maaşında Öde”, “30 Gün Sonra Öde”, “36 Aya Varan Taksitle Öde” ve “Kredi Kartı Limitin Düşmeden Öde” gibi farklı geri ödeme seçenekleri sayesinde kullanıcılar “Kendi Ritminde” ödeme imkânına kavuşuyor.

Kredim’in sektöre öncülük yapan yenilikleri yatırımcıların da ilgisini çekti. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), CEECAT Capital, Alpha Associates ve Revo Capital’den 70 milyon USD üzerinde değerleme ile yatırım aldık. Bu yatırım, hedeflerimiz için bize önemli bir ivme kazandırdı.

Başarıyla geçen tanışma ve lansman döneminin ardından yeni döneme de güçlü hamlelerle giriyoruz. Kredim’i, daha fazla kullanıcıya ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda 3 yılda 5 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Bir yandan da Kredim’in yeteneklerini çeşitlendirmek ve üstünlüklerini geliştirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kullanıcı deneyimine ve taleplerine öncelik veriyoruz. Tüm inovasyon ve iş birliklerini kullanıcılarımızın ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirerek, ürünümüze yansıtıyoruz. Bu yaklaşımla teknolojilerimizi hem geliştiriyoruz hem de bu teknolojileri nasıl daha kullanışlı hale getirebileceğimize bakıyoruz. En önemli stratejimiz, Kredim’in üstünlüklerini daha da geliştirmek ve yeni özellikler ekleyerek ürünü dünyaya açmak.

Sektörümüzü yeniliklerle buluşturduğumuz ve kullanıcılarımızın hayatına renk kattığımız başarılı bir yılı geride bıraktık. 2023 yılında çok çalışacağız. Yeni dönemde kredili alışveriş alanında rekabetin artmasını öngörüyoruz. 2023 yılının sektörümüz, kullanıcılarımız ve tüm Türkiye için başarı ve mutluluk getirmesini diliyoruz.

Yoruma Kapalı

tr_TRTurkish