2023 yılı, Şimdi Al Sonra Öde (BNPL) modelini Türkiye’ye taşıyan, Türkiye’yi BNPL ile tanıştıran ilk marka olarak, bireysel kullanıcılarımızın alım gücünü artırdığımız, esnek ödeme seçeneklerimizle onlara hızlı ve kolay alışveriş imkânı sunmaya devam ettiğimiz bir yıl oldu.

Bu yıl en öncelikli konumuz müşteri deneyimi ve kullanıcı memnuniyeti idi. Kullanıcılara anlaşmalı markalarda özel faiz, taksit öteleme, peşin fiyatına alışveriş gibi özel avantajlar sağlarken, kredi geri ödemelerinde de “Kendi ritminde öde” yaklaşımını benimsedik. Kredi geri ödemelerinde  “36 Aya Varan Taksitle Öde”, “30 Gün Sonra Öde“ ve “Maaşında Öde” olmak üzere alternatifler sunuyoruz.

Kredim’i geleneksel finansal uygulamalardan ayıran en önemli özelliklerinden birisi yapay zekâ tabanlı altyapısı. Bu altyapı sayesinde daha önce bir kredi kullanmamış veya herhangi bir finansal kuruluşla çalışmamış kesim de kredili alışveriş imkanından yararlanabiliyor. Kullanıcılarımız kendilerine tanımlanan sektörel bazlı limitleriyle hem online hem de offline kanallarda kartsız dijital alışveriş yapabiliyor. Türkiye’de ilk kez başlattığımız QR kod ile kredili alışveriş sayesinde kullanıcılarımız, fiziki mağazalardan da alışveriş yapabiliyor. Esnek geri ödeme seçenekleriyle kendi ritimlerine göre ödeme imkanına sahip oluyor.

Geliştirdiğimiz tüm altyapıyı Kredim uygulaması dışında BNPL altyapı ihtiyacı bulunan ve anlaşma yaptığımız uygulamalara da kolayca entegre edilebilecek şekilde oluşturduk. Aynı zamanda ortak olduğumuz Hopi uygulamasıyla entegrasyon çalışmalarını tamamlayarak Hopi kullanıcılara kartsız alışveriş imkanı sağladık. Önümüzdeki süreçte çalışmaları devam eden başka işbirliklerini de hayata geçireceğiz.

Günümüzde firmaların hızlı finansmana erişim ihtiyaçları arttığı için son kullanıcılara yönelik geliştirdiğimiz BNPL çözümünü firmalar da talep etmeye başladı. Burada firmaların özel talep ve ihtiyaçlarına kolay ve özel çözüm sunmak için ‘Kredim Business’ uygulamasını hayata geçirdik. Kredim Business çözümü ile sektöründe öncü bazı firmalarla saha çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından firmalara özel ve avantajlı finansman çözümleri sağlamaya devam edeceğiz.

2023 yılında, yeni nesil alacak finansmanı platformu Figopara ile bayilerin finansman ihtiyaçlarına çözüm olabilecek bir işbirliğine de imza attık. Kredim Business altyapısıyla entegre çalışan sistem sayesinde bayiler, kendileri adına oluşan hesapla ana firmadan ürün alımları için finansmana erişiyor. Bu işbirliğiyle ana satıcı ile bayi ve alt bayilerin, ürün alma ve ödeme süreçlerinde yepyeni bir dönem başlattık.

Büyüme vizyonumuza eşlik eden Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), CEECAT Capital, Alpha Associates ve Revo Capital gibi yatırımcılarımızın da desteğiyle Türkiye’de geliştirdiğimiz çözümleri büyütürken, bir yandan da globale açılma stratejisiyle ilerliyoruz. Kredim olarak organik büyümemizi sürdürürken, bir yandan da yapacağımız işbirliklerimizle kullanıcılarımıza farklı uygulamalar üzerinden de alışveriş imkanı sağlayacağız.

2024 yılında pek çok perakende markasıyla özel pazarlama çalışmaları planladık, bu markalarla kullanıcılara özel avantajlar sağlayacağız. Param’ın ‘bütünleşik finans sağlayıcısı’ stratejisi doğrultusunda Kredim olarak bireysel ve kurumsal finansman ihtiyaçlarına özel yeni çözümler geliştirmeye devam edeceğiz.

2024’ün ülkemize, sektörümüze ve kullanıcılarımıza başarı ve mutluluk getirmesini diliyoruz.

Yoruma Kapalı

tr_TRTurkish